Verslas namuose

Dar studijų metais universitete, ekonomikos paskaitų metu pastebėjau, kad stipriausios šalys yra tos, kur dauguma šeimų turi po tris pajamų šaltinius: abiejų sutuoktinių darbo užmokesčiai + papildomos pajamos iš „namudinio“ verslo.

Kodėl ekonomiškai stipriausios yra tos šeimos, kurios valdo savo nuosavus verslus?

Jei kiekvieną dieną praleidžiate daug ilgų valandų dirbdami darbą, iš kurio gauna pelną kiti žmonės, Jūsų perspektyvos tikriausiai bus niūrios… Kad ir kiek besistengtumėte norėdami pagaliau kažkada „prasigyventi“, Jums greičiausiai beliks tik stebėti, kad tie, kuriems Jūs dirbate, metams bėgant darosi vis turtingesni ir turtingesni, ir gyvena tokį gyvenimą, apie kurį Jums belieka tik pasvajoti…

Jei norėtumėte išeiti iš tokio „žiurkių lenktynių rato“, praleisti daugiau laiko su šeima ir draugais ir gyventi labiau subalansuotą gyvenimą, namų verslas gali būti pats tinkamiausias sprendimas  ir Jums.

Tikriausiai jau esate ir patys girdėję, kad labai daug šiuo metu pačių garsiausių ir didžiausių įmonių buvo pradėtos garaže arba prie namų virtuvės stalo.

Aš pats asmeniškai pažįstu keletą  verslo savininkų, kuriems iš pradžių šį veikla buvo tik papildomas užsiėmimas, tačiau po kurio laiko jie atsisakė svaiginančios karjeros verslo įmonėse, ar garbingų ir labai gerai apmokamų pareigų valstybės tarnyboje, nes ta jų „namudinė“ papildoma veikla jau davė daug daugiau, nei samdomas darbas.

Pagrindiniai verslo namuose pliusai:

1.Sutaupytas laikas ir asmeninė laisvė.

Jei gyvenate ir dirbate dideliame mieste, jūs greičiausiai praleidžiate daug laiko vykdami ryte į darbą, bei po darbo keliaudami namo. Ir taip – kiekvieną dieną.  Pradėję verslą namuose kai kurie žmonės papildomai išlošia net po kelias valandas per dieną, kurias gali skirti šeimai ir sau.

Be to, namie nėra nei bjauraus viršininko, nei darbo vietoje privalomo aprangos kodo, niekas nesikeičia dėl to, kad darbo dieną pradėsite pusvalandžiu anksčiau ar vėliau, ir jokių tarpusavio intrigų tarp bendradarbių, politikos.

Būdamas vadovu pats sau, galite pats nuspręsti kada ir kur dirbate. Galite dirbti naktimis, galite dirbti dienos metu. Galite dirbti vilkėdami pižamą ar kitą jums patogią aprangą. Galite lankyti jogos pamokas vidury dienos ir nesibaiminti, kad gausite pastabų ar papeikimą iš viršininko.

2.Jums lieka Jūsų uždirbti pinigai.

Kuo daugiau dirbate, tuo daugiau pinigų uždirbate. Niekas nenurėš Jūsų sunkiai uždirbto pinigų priedo dėl to, kad planą viršijote „tik“ 20 procentų, o ne 30, kaip reikalavo darbdavys. Ir Jums nereikės maldauti, kad būtų padidinta Jūsų alga, ar įrodinėti, kad taip ilgai laukto paaukštinimo nusipelnote Jūs, o ne kuris kitas bendradarbis.

Nuosavas verslas suteikia daugiau galimybių tapti turtingu ir finansiškai saugiu. Nėra ribos kiek galite uždirbti. Tai priklauso tik nuo jūsų kūrybiškumo, noro dirbti ir, žinoma, sėkmės. Turėdami savo verslą taip pat galite stebėti kaip klientai naudojasi jūsų produktais ar paslaugomis, vėliau kaip klientai pritraukia naujus klientus ir t.t.

Taigi, pasverkite visus „už“ ir „prieš“ ir pradėkite savo verslą.

Gal iš pradžių Jums tai bus tik papildoma veikla. Tačiau jei dirbsite nuosekliai, ilgainiui tai taps svarbiu Jūsų pajamų šaltiniu, kartais net ir kelis kartus didesniu, nei darbdavio mokamas atlygis.