Organizmo detoksikacijos etapai

Daugelio ligų būtų galima išvengti, jeigu nuo pat vaikystės būtų laikomasi mitybos higienos ir organizmo valymo taisyklių, o dar geriau – iki vaiko gimimo, iki nėštumo“ – sako Marva V. Oganyan.

Mes labai daug dėmesio skiriame švarai aplinkoje, o savo vidinės terpės – savo organizmo švaros nepaisome. Mūsų tėvai turėjo du periodus per metus organizmo švarai palaikyti – tai advento ir gavėnios pasninkai, kai visos sistemos gaudavo atsikvėpti ir galimybę pašalinti vidinę intoksikaciją. Šiandien žmogus į tai numoja ranka, kasdien valgo skaniai, sočiai ir bet ką. Nesuvirškintos kenksmingos medžiagos ima kauptis organuose bei audiniuose ir nuodyti organizmą. To rezultatas – nuovargis, galvos skausmai, bloga nuotaika. Pablogėja odos būklė, slenka plaukai. Dažnai sutrinka virškinamojo trakto veikla, didėja svoris ar mažėja atsparumas virusinėms bei bakterinėms ligoms.

„Mikrobai yra niekas, terpė – viskas“ – sako prancūzų fiziologas Clau de Bernard (1813–1878). Patogeniniai mikroorganizmai – bakterijos, virusai, grybeliai su maistu bei vandeniu pirmiausia pas mus pakliūva į žarnyną. Jeigu žarnyno sienelės užterštos atliekomis, mikrobai randa puikias sąlygas maitintis ir daugintis. Kartais jiems draugystę palaiko ir viskuo dalinasi ten apsigyvenusios kirmėlės ar jų lervos. Atsiranda ilgalaikiai vidurių užkietėjimai arba viduriavimas, pilvo pūtimas, po kiek- vieno pavalgymo sunkumo jausmas visame kūne.

Dar blogiau – šie mūsų žarnyno gyventojai ima „diktuoti“, kokį maistą mes turime valgyti ir dažniausiai tai būna saldumynai, gazuoti gėrimai ar kiti perdirbti maisto produktai. Tai ypač būdinga vaikams. Suaugusiems norisi alkoholinių gėrimų – tai irgi duoda „tuščias“ kalorijas. Nesant maiste ląstelienos ir reikalingų maistinių medžiagų, sotumas jaučiamas gana trumpą laiką, todėl nuolat norisi užkandžiauti.

Viskas būtų gerai, jeigu tokia mityba nepažeistų mūsų apsauginio barjero – žarnyno sienelės. Daug cukraus, cheminių konservantų, saldiklių turintis maistas padaro pralaidžią žarnyno sienelę ir visa infekcija pakliūva į kraują bei išplinta po visą organizmą, sukeldama ūminius uždegimus įvairiuose organuose ir sistemose. Užsitęsus tokiam uždegimui, jis virsta lėtiniu, atsiranda skausmai, o vėliau sutrikdomas viso organo darbas, vystosi ligos.

Kaip žarnynas „susišneka“ su smegenyse esančiais alkio ar sotumo centrais? Visai neseniai mokslininkai žarnyne atrado savarankišką ekosistemą, kuri vadovauja mūsų organizmui. Ji buvo pavadinta enterine nervų sistema (toliau – ENS), dar, kitaip, vadinama „antrosiomis smegenimis“. ENS per klajoklį nervą susijungia su centrine nervų sis- tema bei kontroliuoja mūsų smegenų centrus. Būtent šioje sistemoje gaminama 95 proc. seratonino – laimės hormono ir apie 50 proc. do- pamino – aktyvumo hormono.

Tačiau yra viena sąlyga – švarus žarnynas ir tinkama pusiausvira tarp naudingų ir patogeninių mikroorganizmų. Mikrobiomas (gr. mikros – mažas, o bios – gyvenimas ) – natūraliai atsirandanti organizmų bendrija, šiuo atveju apsigyvenusi žmogaus organizme. Šie organizmai gamina mums reikalingus vitaminus, fermentus, hormonus, perduoda signalą imuninėms ląstelėms reaguoti į žarnyną puolančius „įsibrovėlius“. Mikrobiomas daro įtaką mūsų nuotaikai, lytiniam potraukiui, metabolizmui, mąstymo aiškumui. Ar jis sveikas? Ar dominuoja draugiškos, naudingos bakterijos, ar mes nemariname jo badu? – tai mūsų rūpestis ir mūsų sveikatos garantas!

Todėl šiandien kaip niekad turime žinoti, kaip padėti savo organizmui palaikyti vidinę švarą, detoksikuoti ir atkurti pažeistą mikrobiomą.

Detoksikacija vykdoma trimis etapais:
 

  • Valymas
  • Palaikymas
  • Atstatymas.  

 

 Detoksikacijos procese pagrindinis vaidmuo tenka aloe Vera nektarui, kuris dar vadinamas „organizmo šluota“. Valymo etape kirmėlių bei kitų parazitų naikinimui žarnyne ir visame organizme mes turime taip vadinamus augalinius antibiotikus – Forever bičių pikį bei Česnako ir čiobrelio kapsules. Kad imuninė sistema nepervargtų „gesindama gaisrus“ – uždegimus visame organizme, užtikrins Forever immublend. Valymo etapas gali tęstis 2–3 mėnesius, kad organizmas atsipalaiduotų nuo daugelio toksinų ir įjungtų savigydos mechanizmą, kurį mes dažniausiai blokuojame vartodami cheminius vaistus.

Aišku, kad po kiekvieno „užgesinto gaisro“ lieka krūvos šiukšlių, kurias sutvarkyti organizme iškviečiama stropiausia mūsų valytoja – limfinė sistemą. Ji įjungia devynias mūsų organizmo sistemas, per kurias šalinami toksinai:

1. Moterims – makštis, vyrams – šlaplė.

2. Žarnynas.

3. Prakaito liaukos.

4. Nosis.

5. Tonzilės.

6. Gerklos.

7. Trachėja.

8. Bronchai.

9. Plaučiai.

Tuomet prasideda kitas detoksikacijos etapas – Palaikymo etapas. Imuninė sistema ranka rankon dirba kartu su limfine sistema tol, kol užgesinamas paskutinis „gaisras“organizme. Dažnai šiame etape atsiranda sloga, kosulys, padidėja prakaitavimas, net pakyla temperatūra, gali išberti odą, atsirasti viduriavimas ar visiškai užkietėti viduriai. Todėl labai svarbu vartoti natūropatinius produktus, kurie, kaip sako profesorius farmakologas dr. Romualdas Basevičius, „..stimuliuoja organizmo savigydą, t.y. imuninės sistemos atsako stiprumą kovojant su išoriniais ir ligą sukeliančiais faktoriais.“ Jų mes turime tokių, kurių reikia: Žalumynų laukus arba Forever Fiber, Forever bičių žiedadulkes arba Absorbent-C, Forever Multi Maca arba Gin-Chia. Kompanijos lankstinuke Forever produktai įvairioms žmonių grupėms sugrupuoti produktai – galima pasirinkti pagal amžių, veiklos intensyvumą bei organizmo siunčiamus signalus.

Šiame etape labai svarbu stebėti žarnyno veiklą – kuo lengvesnis vyks šalinimosi procesas, tuo mažiau bus apkrautos kitos sistemos. Jeigu žarnynas nejudrus, pirmiausia turime padidinti išgeriamo vandens kiekį, galima gurkšnoti aloe Vera nektarą keletą kartų per dieną arba vartoti Forever Probiotic tol, kol žarnyno darbas normalizuosis.

Palaikymo etapas yra pats ilgiausias ir reikalaujantis kantrybės ir užsispyrimo. Sunku prognozuoti jo trukmę – tai gali tęstis metų metus, priklausomai nuo to, kaip ilgai mes alinome savo organizmą.

Deja, organizmas ne puodas, kurį gali išplauti ir tuoj pat gaminti maistą. Esame gyva sistema, joje nuolat vyksta įvairūs procesai ir cheminės reakcijos. Tai priklauso ir nuo to, ką mes valgome, kvėpuojame, kiek miegame ir kiek judame. Tik niekada neklauskite – ar padės? Žmogaus organizme suaktyvinus savigydos procesus jau nebegalima jo sustabdyti! Belieka tik pasirūpinti, kad ir mikrobiomas, ir visas mūsų organizmas būtų ap- rūpintas reikiamu maistu.

„Maistines medžiagas, vitaminus ir mineralus mes turime gauti kasdien ir visus metus. Prisikaupti nepavyks“ – sako prof. Rimantas Stukas.

 

Manager Genovaitė Gataveckienė 

2017 m. balandis | FOREVER 

 

STRAIPSNIO SANTRAUKA

1.Etapas.Valymas. 

2.Etapas.Palaikymas